Geslaagde tweede editie Peutermuziekfeest

Muziek verbindt, muziek maakt blij en muziek is gewoon leuk om te doen. Meer dan 100 peuters met hun begeleidende opa’s, oma’s, papa’s, mama’s of begeleidsters van de kinderdagverblijven hebben dat intens mee gemaakt vrijdagmorgen.
Stichting Muziek Opmeer organiseerde in samenwerking met de kinderopvangorganisaties Berend Botje, JimpyPlay en Partou de tweede editie van het PeuterMuziekFeest in de bibliotheek aan de Breestraat.

De opening werd verricht door twee echte prinsessen die de kinderen direct enthousiast maakten met een dans en een liedje. Burgemeester Wiersema en de jeugdburgemeesters namen het daarna kort over en verrichtten vervolgens de officiële opening.
Met een stempelkaart in de hand verspreidden de peuters zich vervolgens over de bibliotheek. Al snel klonk er muziek in alle hoeken en gaten van het gebouw. Floris van Tol had slagwerkinstrumenten mee, tante Kaatje had een nieuw liedjesprogramma ingestudeerd en Uk en Bas speelden hun nieuwste voorstelling, geïnspireerd op het thema van de Kinderboekenweek. Enthousiast vaak, afwachtend soms ook, deden de peuters én hun begeleiders mee met de activiteiten.

Tussendoor was er gelegenheid om zelf een instrument uit te proberen, cake te versieren of een speciale kleurplaat te kleuren. En om echt te chillen konden kinderen (en opa’s en oma’s) zich terugtrekken in de leeshoek.

Moe maar voldaan ging iedereen 12.00u weer naar huis met in de hand een schudeitje om de sfeer erin te houden. En toen de bibliotheek 13.30u weer open ging was er niets meer terug te vinden van het spektakel van de ochtend.

Het tweede PeuterMuziekFeest werd mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van het MicrosoftDoeMeefonds, waar de organisatie heel blij mee was.

In de agenda’s staat inmiddels de derde editie van het PeuterMuziekFeest in 2026 met een potloodje in de agenda’s. Want zo’n feest smaakt naar meer. En voor peuters die niet genoeg van muziek kunnen krijgen: juf Lotte is iedere laatste zaterdag van de maand in de bibliotheek om met de kinderen muziek te maken en te laten horen. De entree is gratis.